WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • PAOLO ESCO
    RS
    • 2009
    • 6626
    • Volkswagen
    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

    Zamieszczone przez mirek_p11
    Temperaturka 30-36 stopni
    ja miałem podobnie z tym, że w pierwszy dzień miałem +38 C ... o godz. 17-18 w cieniu ... a to już lekka przesada :wink: Za to pozostałe dni gorąco ponad + 30 ale już znośniej.

    Cena ropy na OMV gdzie tankowałem to 1,04 / 1,08 euro czyli +- 4,5/4,6 zł za 1L :P , cena benzyny 95' - 1,107 euro
    Na autostradzie cena ropy +- 1,40 euro ... we Włoszech na autostradzie cena benzyny od +- 1,70 aż prawie po 2 euro :shock: Cena benzyny we Włoszech na miejscowych stacjach po +- 1,35/1,40 euro diesel po +- 1,30. W Czechach kumpel tankował benzynę i zapłacił sporo więcej niż na OMV w Austrii ...

    Stacje OMV i aktualne ceny --- > http://www.omv.at/portal/01/at/omv_a...kstellenfinder
    Niekiedy na BP czy Shellu było ciut taniej niż na OMV ale trzeba wiedzieć gdzie kupować :wink: (na pewno nie na autostradzie)... warto zjechać na odpoczynek do miasteczka i tam zatankować.

    [ Dodano: Pon 11 Lip, 16 09:30 ]
    Zamieszczone przez crom.de
    za co Włosi tyle kasiory sobie liczą na tych autostradach
    hmmm ja płaciłem 14/15 euro za 200 km autostrady ... czyli +- 70 zł więc chyba tragedii nie ma. Opłata za autostradę w kierunku Brenner faktycznie jest "dla naiwnych Niemców" ... lekka przesada no ale mając do wyboru autostradę lub jazdę po górach to ja wolę autostradę (choć znajomi wracali z Gardy omijając autostradę i byli zadowoleni).

    [ Dodano: Pon 11 Lip, 16 09:35 ]
    Zamieszczone przez AdamB
    Wolę Chorwację od okolic Rimini
    AdamB ja wybieram się w sierpniu ( a w zasadzie żona się wybiera...ja "tylko robię za kierowcę") w "północne" okolice - rejon Comacchio - Camping Vigna Sul Mar 20-30.08 - ktoś był :roll: Zastanawiam się nad zmianą campingu na CRO lub Gardę ale chyba będzie ciężko ...

    O pobycie w campingu Europa Cavallino jeszcze napiszę i wstawię foto :wink:
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz

    • crom.de
      RS
      • 2012
      • 1545
      • Superb II (3T4)
      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

      Zamieszczone przez PAOLO ESCO
      hmmm ja płaciłem 14/15 euro za 200 km autostrady ... czyli +- 70 zł więc chyba tragedii nie ma.
      Uważasz, że to jest dobra cena? Dobra cena to jest wszędzie indziej, ale nie we Włoszech lub co gorsza Francji. Ja zapłaciłem prawie 70€ za odcinek Brenner-Genua-Brenner (spora odległość, bo to 2x486 km wiem) i w tej cenie mam już roczną winietę w Czechach (55€) lub niemal całą Austriacką (80€). Nie mówiąc już o rocznej za 40€ w Szwajcarii.
      - Superb
      - Panda 1.2

      Komentarz

      • looker
        RS
        • 2008
        • 1886
        • Octavia II (1Z3)
        • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

        Zamieszczone przez MarcinK.
        Jechałem zgodnie z tym co wklejalem poprzednio, po analizie cały czas autostrada.
        Wyjechałem o 00.30 a na miejscu byłem 13.30, w moim przypadku obyło się bez żadnych korków ( jazda w nocy i nad ranem ). Cała trasa to 1195km, średnia prędkość 102km/h przy spalaniu 5,5l/100km. Jesteśmy w Campeggio Delle Rose w Moniga.
        Jedziemy 17.08 do Campingu Baia Verde (6km od twojej obecnej lokalizacji :-)
        Napisz jaki program pobytu (zwiedzanie) wdrożyliście. Co warto a czego nie, planować z wycieczek.
        Z tego co wiem to na pewno objazd jeziora będzie oraz zdobywanie Monto Balde. Odwiedziny w okolicznych miastach też na pewno jakieś będą...
        OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
        SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

        Komentarz

        • okioki
          Rider
          • 2011
          • 360

          Kod:
           "północne" okolice - rejon Comacchio - Camping Vigna
          ja byłem w Lido do Volano tuż obok region bardzo spokojny chyba za spokojny w porównaniu do np. Rimini ,można pozwiedzać Comacchio to taka kiczowata podróbka Wenecji , co do campu to nie wiem bo śpię na kwaterach

          fotka z Grottamare gdzie jestem obecnie ,ale na razie campu żadnego nie widziałem
          Załączone pliki

          Komentarz

          • crom.de
            RS
            • 2012
            • 1545
            • Superb II (3T4)
            • CAXA 1.4 TSI 122 KM

            https://goo.gl/photos/XpB6oTtuBJUNfWXB8 parę pstryków z wakacji które na szybko skleiłem w album. Teoretycznie całe może śródziemne zaliczone, bo w tym roku Cannes, Palma de Malorca, Barcelona, Ajaccio, Neapol, La Spezia a w zeszłym roku była wschodnia część - Bari, Katakolon (Olimpia, panhelleńskie igrzyska), Izmir, Istambul, Dubrovnik Jednak pewnie nie raz jeszcze w te rejony się zapuścimy, bo mieszkając w górach najlepiej odpoczywa się nad morzem Forma zwiedzania też jest świetna, można naprawdę odpocząć bez zmartwień
            - Superb
            - Panda 1.2

            Komentarz

            • PAOLO ESCO
              RS
              • 2009
              • 6626
              • Volkswagen
              • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

              Zamieszczone przez crom.de
              w tym roku Cannes, Palma de Malorca, Barcelona, Ajaccio, Neapol, La Spezia
              łooo matko ! ale trasa - rewelacja!

              To i ja zacznę foto dodawać...
              Do Włoch jechaliśmy na 4 samochody. W Czechach spanie w hotelu a rano kierunek Austria i Włochy.

              CDN ...
              Załączone pliki
              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

              Komentarz

              • crom.de
                RS
                • 2012
                • 1545
                • Superb II (3T4)
                • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                łooo matko ! ale trasa - rewelacja!
                Ponad 2800 km - do teraz czuje je w kościach :diabelski_usmiech

                Wy spaliście w domkach? W Czechach widać parę namiotów rozstawionych. Na jesieni chcę zrobić długi weekend na próbę i jak będzie ok to ewentualnie w przyszłym roku pełne wakacje kamperem.
                - Superb
                - Panda 1.2

                Komentarz

                • mirek_p11
                  RS
                  • 2010
                  • 6630
                  • Volkswagen
                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                  zdjęcia i podsumowanie z mojego wyjazdu w wątku o aucie


                  Seat Leon ST FR by mirek_p11

                  Fotki
                  Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                  Fotki

                  Komentarz

                  • PAOLO ESCO
                    RS
                    • 2009
                    • 6626
                    • Volkswagen
                    • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                    Zamieszczone przez crom.de
                    Wy spaliście w domkach? W Czechach widać parę namiotów rozstawionych.
                    w Czechach spaliśmy w hotelu - http://www.ingetour.cz/kempy/vyssi-b...hrazi-ubytovna , obok był plac namiotowy.
                    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                    Komentarz

                    • leonn
                      RS
                      • 2011
                      • 2726
                      • BSE 1.6 MPI 102 KM

                      PAOLO ESCO, widzę że Caddy też nie pomieściła wszystkich wakacyjnych bagaży :wink:

                      Komentarz

                      • PAOLO ESCO
                        RS
                        • 2009
                        • 6626
                        • Volkswagen
                        • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                        Zamieszczone przez leonn
                        widzę że Caddy też nie pomieściła wszystkich wakacyjnych bagaży
                        :tuk: leonn jak by to żartem powiedzieć - "chciałeś podyskutować czy po mo#dzie dostać" :lol: (ja to musiałem sam zapakować a potem wypakować!) ... zapakowany Caddy to już zasługa żony - w boksie wiozłem rolki, deskorolkę, leżak, parasol od słońca i "jakieś cuda niewidy" które tak naprawdę były nie potrzebne ... a miałem jeszcze zabrać bagażnik rowerowy i dwa rowery ad:
                        Docelowo Caddy Maxi 2.0 TDI mi chodzi po głowie lub coś w stylu Transportera...

                        ps. a nie zauważyłeś czegoś jeszcze w Caddym ... jak wrócę to umieszczę fotki jak był zapakowany Cadillak przed wyjazdem :wink: + dalsze fotki z Włoch.

                        Odnośnie w/w fotek na przodzie jedzie mój Caddy potem Mazda 6, Citroen Picassa a fotki są robione ze Scenica - taka polska wyprawa do Włoch na 4 samochody. :P
                        Chętnych było na 8 samochodów ale na campingu już nie było miejsc do rezerwacji ...
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz

                        • looker
                          RS
                          • 2008
                          • 1886
                          • Octavia II (1Z3)
                          • BMN 2.0 TDI RS 170 KM

                          W czasie poszukiwania informacji o zwiedzaniu Włoch trafiłem na info, że znad Gardy można wygodnie dojechać pociągiem do Wenecji a dworzec zlokalizowany jest tuż przy najładniejszych kanałach etc. Podobna sytuacja z dojazdem do Padwy.
                          Testował ktoś taką opcję ? Może to być ciekawa alternatywa dla drogich i zatłoczonych parkingów.
                          OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                          SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                          Komentarz

                          • leonn
                            RS
                            • 2011
                            • 2726
                            • BSE 1.6 MPI 102 KM

                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            zapakowany Caddy to już zasługa żony
                            Skąd ja to znam My gdybyśmy podróżowali w więcej niż trzy osoby to taki Caddy z boxem też był by za mały, teraz ledwie zapakowałem Octavie kombi :wink:

                            Komentarz

                            • loru
                              RS
                              S_OCP Member
                              • 2007
                              • 4286
                              • Octavia II (1Z3)
                              • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                              spalanie mojej cytrynki z całej podróży , przy 5 osobach na pokładzie, pełny bagażnik a do tego na haku 4 rowery no i automat to też swoje zabiera z baku.
                              Załączone pliki
                              O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                              Komentarz

                              • mirek_p11
                                RS
                                • 2010
                                • 6630
                                • Volkswagen
                                • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                loru, niezły wynik

                                mam podobny z całej trasy ale silnik TSI

                                Seat Leon ST FR by mirek_p11

                                Fotki
                                Octavia II FL 1.8 TSI by mirek_p11
                                Fotki

                                Komentarz

                                • PAOLO ESCO
                                  RS
                                  • 2009
                                  • 6626
                                  • Volkswagen
                                  • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                  Zamieszczone przez loru
                                  przy 5 osobach na pokładzie, pełny bagażnik a do tego na haku 4 rowery no i automat
                                  Świetny wynik ... jeszcze dodaj, że miałeś boxa na dachu :roll:

                                  4 rowery na haku :shock: , ja jeździłem w zeszłym roku z 2 i miałem dosyć a w tym roku nie brałem rowerów wcale tylko wypożyczyłem na przejażdżkę całodniową na campingu - 7 euro za 24h
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz

                                  • okioki
                                    Rider
                                    • 2011
                                    • 360

                                    Zamieszczone przez crom.de
                                    https://goo.gl/photos/XpB6oTtuBJUNfWXB8 parę pstryków z wakacji które na szybko skleiłem w album. Teoretycznie całe może śródziemne zaliczone, bo w tym roku Cannes, Palma de Malorca, Barcelona, Ajaccio, Neapol, La Spezia a w zeszłym roku była wschodnia część - Bari, Katakolon (Olimpia, panhelleńskie igrzyska), Izmir, Istambul, Dubrovnik Jednak pewnie nie raz jeszcze w te rejony się zapuścimy, bo mieszkając w górach najlepiej odpoczywa się nad morzem Forma zwiedzania też jest świetna, można naprawdę odpocząć bez zmartwień
                                    Zajebisty taki rejs , ile dni się płynie ?

                                    Komentarz

                                    • crom.de
                                      RS
                                      • 2012
                                      • 1545
                                      • Superb II (3T4)
                                      • CAXA 1.4 TSI 122 KM

                                      Zamieszczone przez looker
                                      do Wenecji a dworzec zlokalizowany jest tuż przy najładniejszych kanałach etc.
                                      To jest fakt, że dworzec Santa Lucia jest w samym centrum tuż nad wodą. Można odrazu złapać wodną bimbę i eksplorować Wenecje

                                      Zamieszczone przez okioki
                                      Zajebisty taki rejs , ile dni się płynie ?
                                      Od niedzieli do niedzieli. Są też dłuższe lub można od razu pod skończeniu wypłynąć w drugi z rabatem :wink: Na pewno warte spróbowania
                                      - Superb
                                      - Panda 1.2

                                      Komentarz

                                      • loru
                                        RS
                                        S_OCP Member
                                        • 2007
                                        • 4286
                                        • Octavia II (1Z3)
                                        • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                        Zamieszczone przez mirek_p11
                                        loru, niezły wynik
                                        a dziękuje , prędkość z jakom podróżowałem nie była zawrotna miedzy 110 a 120 na tempomacie.

                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        Świetny wynik ... jeszcze dodaj, że miałeś boxa na dachu :roll:
                                        nie, obyło się bez boxa, C4GP ma pojemny bagażnik.

                                        Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                        4 rowery na haku :shock: , ja jeździłem w zeszłym roku z 2 i miałem dosyć a w tym roku nie brałem rowerów wcale tylko wypożyczyłem na przejażdżkę całodniową na campingu - 7 euro za 24h
                                        My na agroturystyce i w okolicy żadnej wypożyczalni a dzieciaki lubią rowery wiec wyjścia nie było.
                                        agro: http://www.booking.com/hotel/it/casa...#blockdisplay4
                                        O rany - jedna siódma życia to poniedziałek

                                        Komentarz

                                        • cytrynowiec
                                          L&K
                                          • 2015
                                          • 1056
                                          • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                          PAOLO ESCO, ja też pewnie jak wiesz, już po wyjeździe do Włoch ,udanym zresztą, a jako że masz wyłączone PW to w tym wątku chciałem Ci podziękować za kontakt, cenne rady i pomoc Wielkie dzięki

                                          Komentarz

                                          • PAOLO ESCO
                                            RS
                                            • 2009
                                            • 6626
                                            • Volkswagen
                                            • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                            PW już włączyłem ... miałem tyle pracy przed wyjazdem, że nie chciałem by mi ktoś przeszkadzał :wink:

                                            Zamieszczone przez cytrynowiec
                                            chciałem Ci podziękować
                                            nie ma za co :P

                                            Zamieszczone przez cytrynowiec
                                            uż po wyjeździe do Włoch
                                            opisz gdzie byłeś i jak się Tobie podobało foto też mile widziane.
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz

                                            • cytrynowiec
                                              L&K
                                              • 2015
                                              • 1056
                                              • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                              Stanęło na Casalborsetti, Camp Adria, a było m.in. tak :
                                              Załączone pliki

                                              Komentarz

                                              • PAOLO ESCO
                                                RS
                                                • 2009
                                                • 6626
                                                • Volkswagen
                                                • CAYC 1.6 TDI CR 105 KM

                                                Zamieszczone przez cytrynowiec
                                                Casalborsetti, Camp Adria
                                                to niedaleko od miejsca gdzie ja jadę w sierpniu. Jak plaża, morze ?
                                                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                                Komentarz

                                                • cytrynowiec
                                                  L&K
                                                  • 2015
                                                  • 1056
                                                  • CZDA 1.4 TSI 150 KM

                                                  Pierwszy camp w życiu, ale było ok. Z plusów, czysto, zadbanie i schludnie, domki też, dobra i miła obsługa choć z angielskim u nich słabo, sklep na miejscu, dwa bary, wszystkie mecze obejrzane :wink: Blisko do plaży może 300-400m, piaszczystej choć piasek taki ciemniejszy, w miarę czysta, morze ciepłe też czyste, długie łagodne zejście. Samo miasteczko raczej senne choć prawie codziennie po południu był mały miejscowy jarmark, a w niedzielę od rana, wszystko pod ręką. Minusy w sumie dwa, akurat obok mnie słabe wifi, choć darmowe ,było też płatne za 5 euro ale z zasięgiem u mnie też nie było lepiej, trzeba było iść do baru aby było lepsze i komary na potęgę choć pryskali co 3 dni cały camp. Animacje dla dzieci codziennie te same, choć dla dzieciaków radocha była jednak wsio po włosku.Oczywiście pogoda drut całe 2 tygodnie i powyżej +30C. Parę fotek:
                                                  Załączone pliki

                                                  Komentarz

                                                  • okioki
                                                    Rider
                                                    • 2011
                                                    • 360

                                                    No a ja mam niestety awarie skody właśnie we włoszech

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...